
De Westkade in de vorige eeuw
HistorieHellevoetsluis - Een blik op het meest noordelijke gedeelte van de Westkade, in de jaren tien van de vorige eeuw.
Links op de foto een van de loodsbotters die Hellevoetsluis in die tijd nog als thuishaven had. Ondanks dat de belangrijkste scheepvaartroute naar Rotterdam al sinds 1872 niet meer langs Hellevoetsluis liep, werd de loodsdienst hier nog steeds gehandhaafd. Achter de loodsboot twee etablissementen waarin zich in die tijd een groot deel van het Hellevoetse sociale leven afspeelde: Café Restaurant Greger en het Hotel-Café-Restaurant van de familie Van Engelen. Vooral de laatste familie speelde een grote rol binnen de Hellevoetse gemeenschap.
Rechts, achter de sluis, het in 1907 gebouwde politiebureau. Op de foto is rechts ook nog net de vlag van het aan de Westzanddijk liggende opleidingsschip Schorpioen te zien.















