Afbeelding

Een frisse bips

Column 1.079 keer gelezen

Nee, we gaan het niet hebben over de afgelaste Nieuwjaarsduik. Nu allerlei virussen rondwaren, moet ik denken aan wat mijn Haagse collega me ooit uitlegde toen hij last had van buikgriep: “Met vèf bâh op de brùine stùivâh hebbie zau un schrale reit.”

Vandaag peins ik met u over het gebruik van de douche-wc. Werkt beter dan het veelvuldig schoonmaken met papier. Dus superhandig bij last van gastro-enteritis, ik toon aan dat ik ook in nette woorden kan overpeinzen.

Vorig jaar was ik in Japan en daar zie je de douche-wc overal. Je merkt het aan de verwarmde bril. Dit vind ik persoonlijk niet prettig, het is net of deze vlak voor jij gaat zitten is gebruikt. Verder zie je een rij met druktoetsen, terplekke in Japanse tekens, in de Nederlandse producten gelukkig vervangen door duidelijke knoppen waarop de betreffende functie is weergegeven. Er zijn zelfs exemplaren met een afstandsbediening of app. 

Overigens: druk je per ongeluk op de afstandsbediening terwijl je er niet op zit, dan zal de douche-wc niet werken. Dit voorkomt dat je met natte haren naar buiten komt.

Je gaat dus zitten, doet je ding en daarna kies je de functie “die het beste past bij het momentum, de lady wash of de bidet wash, of beiden. Zorg daarbij dat je niet in spanning je bips bij elkaar duwt, want dan heeft het douchetoilet een grotere uitdaging voor de boeg! Het eerste water is wel een beetje zoals merk Rivella haar drankje beschrijft; ‘een beetje vreemd maar wel lekker’. Pas de waterdruk of de watertemperatuur naar wens aan en ontspan.” Ik verzin dit allemaal niet zelf, ik lees dit op de website frissebips.nl. Dit is geen grap.

Andere functies van de sinds 1957 bestaande Zwitserse uitvinding zijn het laten heen en weer gaan van de sproeier en het laten toe- en afnemen van de waterkracht. Je kunt het stopzetten, of herhalen zo lang je wilt.

Drogen kan door te föhnen maar gewoon deppen met een dubbelzijdig toiletpapiertje is sneller. Tijdens het droogblazen kun je je krant er wel bij pakken, want dat duurt even. 

Of je luistert ter ontspanning nog eens naar Herman Brood & De Breedbekkikkers: Maak van je scheet een donderslag!

Ger den Reijer

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant