Afbeelding
Foto: PR

Slakken

Column

Slakken, ze zijn door het iets warmere weer uit hun winterslaap gekomen. Althans, in mijn tuin. Ik zag de slakken eerst nog niet, maar de afgeknabbelde jonge, groene blaadjes aan mijn planten verraadden de aanwezigheid van mijn slijmerige vrienden.

De brommobiel houdt geen winterslaap. Ik rij dan ook regelmatig achter zo’n ‘slak’ langs het kanaal. Verbaast u zich er ook over, dat brommobielen daar gewoon mogen rijden?

Landelijke nieuws: giftige staalslakken opnieuw actueel. Ter herinnering: staalslakken zijn een restproduct van de staalproductie van onze grootvervuiler Tata Steel. Een miljoen ton van deze dingen werd gestort in de polder bij de N57. Het stof leverde een dagenlang aanhoudende stofmist op. Mensen en dieren werden ziek. Na protest van de omwonenden deed de gemeente Hellevoetsluis onderzoek. Daaruit bleek, dat er meerdere milieuovertredingen werden begaan. De slakken werden uiteindelijk weggehaald. Kennelijk leest men op ons buureiland de Groot Hellevoet niet, want niet lang daarna kreeg een toestemming om op het Bedrijventerrein Oostflakkee in Oude-Tonge 40.000 ton giftige staalslakken te mogen storten. Deze werden gebruikt als fundering voor een nieuw te bouwen fabriek. Lekker goedkoop, dan hoefde er niet te worden geheid.

We zijn nu ruim anderhalf jaar verder en wat blijkt? Hele stukken van het land waarop de slakken zijn gestort zijn verkleurd, er staan geelbruine plassen als het heeft geregend en het slootwater heeft de zuurgraad van gootsteenontstopper. Nu loopt er een strafzaak.

Er was nog meer nieuws over slakken. En dan doel ik op het ontslakken waarvoor die mevrouw helemaal naar Mexico vloog. Detoxen is het modieuze woord hiervoor. Tijdens de zogenaamde kriya-detox, een Indiaas spiritueel reinigingsritueel, wordt zes liter zout water gedronken. De darmen worden daardoor ‘schoongespoeld’ is het verhaal erbij. En je komt er van in het ziekenhuis terecht, als je pech hebt. Er bestaan nog veel meer kuren, waarbij het opvalt dat er op de websites die een en ander aanbevelen altijd van die ‘fitgirls’ staan afgebeeld. Kijk maar eens op de website van Pacha Mama en begin vast te sparen. Mannen zijn kennelijk te moeilijk beïnvloedbaar om aan ontslakken te doen. Of ze drinken liever bier. Hoe dan ook, als je toch iets wilt gaan doen met (staal)slakken, zoek dan een locatie in de nabijheid van een ziekenhuis.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant