
Muzikale workshop Jacob van Liesveldt
AlgemeenHellevoetsluis - Dinsdag 9 oktober werd de hoofdprijs uitgekeerd van de Protestsong Contest van de Buma Music Academy. Tijdens een bijeenkomst bij Jacob van Liesveldt deden ruim 25 leerlingen inspiratie op gedurende een workshop die werd gegeven door artiest, producer en songwriter Babs Schutte.
De prijs werd vorig jaar gewonnen is door Mika en Isa uit havo 5. Samen maakten zij het prachtige en prijswinnende Where Have All the Flowers Gone? Een protestsong die best wel donkergetint is en verwijst naar de maatschappelijke ontwikkelingen door de bril van Mika gezien. De jury was enthousiast “Onze vakjury heeft de moeilijke taak op zich genomen om uit alle geweldige songs één winnaar te kiezen. Met trots presenteren wij dé protestsong van 2024: Where Have All the Flowers Gone? Een gelaagd, prachtig gezongen protestlied over het wegvallen van de hoop, de verandering en de mindset van de jaren zestig anno 2024, dat tegelijkertijd ook muzikaal helemaal de sixties vibes oproept.”
Verpreutsing
Mika: “Ik schreef de tekst voor mijn profielwerkstuk, waarin ik het vervallen van de idealen en de jeugdcultuur uit de jaren ’60 van de vorige eeuw beschrijf. Wat een vrijheid was er toen, wat een verpreutsing vindt er nu plaats. Ik zou niet terug willen naar die periode, maar ik zou wel willen dat er opnieuw zo’n periode aanbreekt.” Isa, die hoofdzakelijk de zang verzorgde, maar ook bijdroeg aan de doorontwikkeling van de song: “We hebben allebei een hang naar het terugvinden van de saamhorigheid die er vroeger onder de jeugd bestond. En we hebben genoeg van al die mensen die zeggen dat er iets moet veranderen, maar vervolgens niet doorpakken.” Mika bedankt muziekleraar Vincent de Mulder voor het inzending van zijn song naar de BUMA contest. “Dat was zijn initiatief, wij hadden dat zelf nooit gedaan.”
Sag mir wo die Blumen sind
Gevraagd naar Peter Seeger die het beroemde Duitse protestlied schreef, slaat Mika direct aan. “Natuurlijk ken ik de protestsong die Peter bijna 70 jaar geleden schreef. Ik wil met mijn songs ook mijn verhaal vertellen. Ik doe het vooralsnog niet om beroemd te worden. We zien wel wat er van komt. Ik ben uitgenodigd door Popsport, daar ben ik blij mee, want dan kan ik me verder ontwikkelen. En verder maken we lekker muziek met onze band, de 7 Groene Bakstenen.”
Babs Schutte, artiest, producer en songwriter met een passie om maatschappelijk relevante, urgente thema’s dansbaar te maken verzorgde de workshop. Babs had in 2022 haar mainstage debuut op de Rotterdam Pride, waar ze na Duncan Laurence optrad. Haar meest beluisterde liedje is ‘Altijd Tijd’, een samenwerking met Willie Wartaal. De prijswinnende song is te beluister via YouTube.
Hier kunt de prijswinnende song beluisteren:















