
Let op uw zak!
AlgemeenEr wordt op dit moment onderzoek gedaan of het wat oplevert indien er één vuilophaaldienst voor heel Voorne-Putten wordt gecontracteerd.
Eind 2024 loopt het Renewi contract met Voorne aan Zee af, dus dat kan een goed moment zijn om te switchen naar Reinis NV, de vuilnisdienst waarvan Nissewaard de eigenaar is. Als dat gebeurt is het wel te hopen dat Voorne aan Zee meedeelt in het dividend dat dit bedrijf jaarlijks uitkeert, in 2021 118.000 eurootjes. Voorne aan Zee levert jaarlijks een kleine 50.000 ton huishoudelijk afval, op dit moment nog netjes gescheiden. In de gemeenteraad lijkt echter steun te bestaan voor het ongescheiden aanbieden van afval aan de AVR en gebruik te maken van hun nascheidingsmogelijkheid.
Ik heb weinig verstand van vuilnis – hoewel, ik produceer volgens het CBS 670 kilo per jaar – maar ik heb het er vooralsnog niet op indien we afhankelijk worden van één bedrijf. Er zijn voorbeelden te over van gevallen waarin dat verkeerd loopt, of leidt tot hogere kosten. Nissewaard geeft echter aan dat de afvalstoffenheffing waarschijnlijk lager wordt. Ik blijf er scherp op!
Over het terugdringen van de hoeveelheid afval lees ik vooralsnog niets. Dat zou pas echt milieubewust zijn. Zou betalen voor iedere afvalzak een idee zijn? Of zou er dan meer afval gedumpt worden? Of bij iemand anders in de bak gekieperd?
Inwoners van Goeree-Overflakkee betalen vanaf 1 januari 2022 een bedrag voor elke keer dat ze hun restafvalcontainer legen of hun vuilniszak met restafval wegbrengen in de ondergrondse verzamelcontainer. ‘Goed scheiden loont’ noemen ze dat daar. In Bunschoten woonden na het invoeren van het ‘betalen per zak’ opeens 1.500 huishoudens die een jaar lang geen enkele kilo restafval in de ondergrondse containers bleken te hebben gestort! En in Enschede vond men opeens 660.000 kilo gedumpt afval, je houdt het niet voor mogelijk.
De Opruimers Hellevoet ruimen nu al veel rotzooi op, maar dergelijke hoeveelheden kunnen zij niet aan, ben ik bang, Overigens, het dumpen van afval telt als milieudelict, met hoge boetes als gevolg. Voorbeelden: rommel op straat gooien 150 euro, afval in de openbare ruimte achterlaten 420 euro, niet op vastgestelde dagen aanbieden 100 euro.
Ik heb vast een voorstel voor het motto van een nieuwe actie: ‘Let op uw zak’!















