
Fietsgemeente
ColumnHeeft u de oproep gelezen? De Fietsersbond vraagt fietsers naar ervaringen voor een fietsonderzoek. “Fiets jij fluitend over mooie, veilige routes? Of rammel je in jouw gemeente over hobbelig wegdek terwijl auto’s rakelings langs je scheren,” vraagt de bond.
Ik heb de afgelopen zomer aardig wat fietskilometers gemaakt. Mijn persoonlijke ervaring is, dat het in de buitengebieden prettig fietsen is. Lang niet overal zijn brede fietspaden, maar mag je dat verwachten?
Wat ik wel verwacht is, dat de fietspaden er puik en veilig bijliggen. Nou, een klein rondje rijden door Hellevoetsluis en je weet beter! Op de Rijksstraatweg rij je van put naar hobbel en omgekeerd. In Nieuwenhoorn staan mooie strepen op de weg, maar op het voor fietsers bestemde deel parkeren de autobezitters naar hartenlust hun wagens, zodat je tot over het midden van de weg moet sturen om erlangs te kunnen.
Dan de Oostdijk. Je zou zeggen wat kan daar mis zijn? Nou, de struiken en het onkruid groeien daar zo breed de weg op, dat fietsers bij de wegversmallingen niet meer over het voor hen bestemde gedeelte kunnen rijden. Op de Amnesty krijg je jeuk van de over het fietspad groeiende brandnetels.
De Kanaalweg Westzijde heeft een erbarmelijk slecht fietspad. Losliggende stoeptegels, brede naden, smal. “Op de fiets merk je dagelijks waar het goed gaat en waar het beter kan,” legt de bond ons uit. Ik vraag me af hoeveel beleidsmakers van de gemeente regelmatig door onze stad fietsen om zelf te ondervinden hoe het is om je op die manier te verplaatsen.
Zullen we het over de rotondes maar helemaal niet hebben? Tweerichting fietsersverkeer, wie dat heeft bedacht krijgt de poedelprijs, zeg ik.
Moet je met je fiets door de wijk, fasten your seatbelts! Veel straten zijn zo slecht dat kinderen uit hun veiligheidszitje worden gelanceerd, als ze niet vastzitten.
De bond vraagt ook om te kijken naar de fietsenstallingen. Kijk bij het winkelcentrum en je weet genoeg. Links en rechts in Hellevoetsluis staan mooie vandaalbestendige grote stallingen, maar bij de Struytse Hoeck is het een zooi. Dus mensen, hier is mijn voorspelling voor de ranglijst van volgend jaar. Hellevoetsluis komt op 4 te staan. Voor Hellevoetsluis vind je achtereenvolgens Sofia, Boekarest en Lissabon. Oh sorry, dit zijn de ondersten!
Ger den Reijer















