Bewoners van de Buiten-Veste hadden bij een fikse regenbui last van overstromende toiletten, wastafels en putjes in de badkamer.
Bewoners van de Buiten-Veste hadden bij een fikse regenbui last van overstromende toiletten, wastafels en putjes in de badkamer.

Er wordt gewerkt aan riolering Buiten-Veste

Algemeen 933 keer gelezen

Hellevoetsluis -Tijdens drie bijeenkomsten voor bewoners van wooncomplex Buiten Veste die donderdag zijn gehouden, hebben alle betrokken partijen tekst en uitleg geven over de werkzaamheden die zijn uitgevoerd en die nog op stapel staan. 

Aanleiding voor deze bijeenkomst? De bewoners van het seniorencomplex kampen sinds 2017 met overstromende toiletten, wastafels en doucheputjes door een niet functionerend riool. Zelfs woningen op de 3e verdieping kampen met dit probleem bij flinke regenbuien.

Gemeente Hellevoetsluis, Van der Velden Rioleringsbeheer, Rentokil Pest Control en Woonzorg Nederland hebben gezamenlijk de bewoners van Buiten Veste geïnformeerd wat er concreet mis was en hoe het zal worden opgelost. Zo’n 80 bewoners waren aanwezig tijdens de drie bijeenkomsten. Een niet goedwerkende microfoon maakte het volgen van het verhaal lastig voor de aanwezigen

Don Pasanea, clustermanager bij Woonzorg Nederland zegt in een verklaring: “We vinden het heel vervelend dat onze bewoners last hebben gehad van een riolering die niet naar behoren functioneerde. Eerdere klachten hebben we steeds verholpen, maar telkens kwamen de problemen na hevige regenbuien weer terug. Dat heeft ervoor gezorgd dat we dit keer niet alleen de verstopping en lekkage hebben verholpen, we hebben ook de overstortputjes verlaagd en gaan zelfs de afvoeren aan het linkerdeel van het complex vervangen.” Er bleek geen aanwijsbaar verband te zitten tussen de gemeentelijke riolering en de problemen bij Buiten Veste.

Rioolvliegen
Nu de verstopping en lekkage zijn verholpen, breekt de volgende fase aan: het bestrijden van de rioolvliegjes (motmuggen). De motmuggen ontstaan door een open verbinding in het riool, in dit geval de breuk. De “vervuilde” grond rondom de voormalige breuk is een nest voor de vliegjes. Deze grond wordt weggezogen, waarmee de bron wordt verwijderd. De motmuggen zelf worden op een verantwoorde wijze door Rentokil bestreden. De eerste behandeling is reeds geweest. De tweede behandeling vindt plaats na het wegzuigen van de vervuilde grond.

Afvoer wordt verbreed
Naast de genoemde herstel- en reinigingswerkzaamheden is Woonzorg Nederland van plan om de afvoerleidingen te vervangen door een afvoer met een bredere diameter. Hierdoor wordt een betere doorstroming in het riool gecreëerd en worden “plotselinge ophoping” voorkomen. Daarnaast gaat Woonzorg Nederland aanpassingen in de beluchting doorvoeren, om geen druk meer in de leidingen te krijgen. Het is op dit moment nog niet duidelijk wanneer deze laatstgenoemde werkzaamheden aan zullen vangen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant