
Buurtkamer Ons Midden viert 10-jarig bestaan
Actueel 118 keer gelezenHellevoetsluis - Al 10 jaar is Buurtkamer Ons Midden een centraal ontmoetingspunt waar mensen uit de bloemen- en plantenbuurt samen kunnen komen. Zo’n mijlpaal kan niet ongemerkt voorbijgaan. Dagvoorzitter van de Buurtkamer Janneke Postma en wethouder Eric Mulder waren aanwezig om het jubileumfeest te openen.
Door Petra Vangerven
Een buurthuis is een onmisbare schakel voor een leefbare buurt. Wethouder Mulder slaat met zijn woorden de spijker op de kop: “Veel mensen hebben in deze tijd een enorme behoefte aan verbinding. Buurtkamer Ons Midden is een hele mooie plek voor verbinding in deze buurt.” Vrijwilliger bij de Buurtkamer, Kees de Gruijter is, zoals hij het zelf zegt, de Manus-van-alles voor Buurtkamer Ons Midden. Al vanaf het eerste begin was hij betrokken bij de oprichting van het buurthuis. Kees: “Ik ben hier al net zo lang als de Buurtkamer bestaat. Ik organiseer geen activiteiten maar ondersteun de Buurtkamer technisch, financieel en administratief. Ik ben een soort olie voor de machine”, grapt hij. Kees was 10 jaar geleden nauw betrokken bij de oprichting van Buurtkamer Ons Midden. “De wijk werd in die tijd gerenoveerd”, vertelt Kees. “De bewoners mochten meepraten over de toekomst van de wijk. Een aantal mensen heeft zich toen aangemeld om deze Buurtkamer op te zetten. Dit gebouw werd vroeger gebruikt als kleuterschool. We proberen alle ruimtes zo multifunctioneel mogelijk te benutten. De centrale ruimte functioneert als onze gezellige huiskamer. In die ruimte worden de meeste activiteiten georganiseerd. Buurtkamer Ons Midden heeft heel veel verschillende activiteiten. Zo is er een biljartclub en kunnen jongeren hier darten. De oude gymzaal wordt gebruikt om te sporten, te biljarten en te vergaderen. Denk ook aan verschillende kinderactiviteiten, taallessen, klaverjassen en tekenlessen. Doordat we in de centrale ruimte een kleine keuken hebben, kunnen we regelmatig een buurtbrunch of buurtdiner organiseren. Die laatste activiteiten zijn zo populair dat daar zelfs een wachtlijst voor is. Al onze activiteiten worden altijd heel druk bezocht.”
Tinie van Noort, een van de drijvende krachten achter de vlindertuin, vertelt over het prille begin van deze plek. “In het begin lag hier alleen een saai grasveldje waar mensen hun hondje lieten poepen. Met de start van de Buurtkamer zijn wij met een groep vrijwilligers aan de slag gegaan om deze tuin te realiseren.” In gezelschap van de buurtkat, die Tinie op de voet volgt, vertelt ze vol trots over de kruidentuin, de vijgenboom en de grote vlinderstruiken die heel veel vlinders aantrekken. “Mijn favoriete plekje in deze tuin is het bankje bij de grote vijver”, zegt ze tenslotte. “Ik kom hier iedere dag, soms met een lekker boek en dan kom ik hier helemaal tot rust.”















