
Dorpsbewoners vrezen verkeerschaos door afsluiting Zeedijk
Algemeen 3.498 keer gelezenVoorne aan Zee - Het Waterschap Hollandse Delta meldt dat de Zeedijk en het fietspad in Oudenhoorn voor al het doorgaande verkeer afgesloten wordt vanwege werkzaamheden met betrekking tot het gemaal in de periode vanaf 26 juni tot en met eind juli. Er zijn op dit moment nog geen borden geplaatst waarop de afsluiting wordt aangegeven.
De werkzaamheden zijn nodig vanwege het verduurzamen van het gemaal van Oudenhoorn waarbij ook een vispassage wordt gecreëerd. Een deel van de weg wordt opengebroken om onder andere de nieuwe vispassage aan te leggen en de bestaande leiding van het gemaal te inspecteren. Daarvoor wordt een groot gat door de weg en de dijk gegraven.
Raadslid Erik Noordzij (IBV) stelde hier vragen over aan wethouder Schop tijdens de commissievergadering Algemene Zaken en Middelen. “Dagelijks worden we geconfronteerd met de toegenomen drukte op onze toegangswegen (red: vanwege de afsluiting van de Haringvlietbrug is er extra drukte op de wegen rondom Voorne aan Zee). Sowieso is er al sluipverkeer dat via de Zeedijk van Hellevoetsluis naar Spijkenisse rijdt en vice versa.
Bewoners van Oudenhoorn vrezen volgens Noordzij dat het hierdoor in het dorp een verkeerschaos gaat worden. Mede doordat de Ravenseweg op dit moment nog is afgesloten. Er is wel een omleidingsroute via Kickersbloem 3.
Wethouder Schop gaf aan het waterschap te gaan benaderen om te vragen dit anders op te lossen. “Wij stellen zelf als gemeente grootschalige werkzaamheden uit gezien de drukte op de N57. Dit lijkt mij niet wenselijk daarom zal ik het waterschap verzoeken dit anders te gaan doen.”















